O nás...
Domů
O nás...
Galéria športovcov
Kalendár podujatí
O basketbale...
Fotogaléria

 

Nová basketbalová trieda

Aj v školskom roku 2009/2010 bola u nás zriadená športová trieda so zameraním na basketbal. Momentálne teda fungujú na našej škole tri basketbalové triedy: 5.B, 6.B a 9.B. Chodia do nich chlapci aj dievčatá. Veríme, že aj z našich mladších basketbalistov budú takí úspešní reprezentanti školy ako basketbalisti 9. ročníka.

Do čoho sú naši basketbalisti zapojení?

V tomto školskom roku 2009/2010ťažia naše dievčatá v DBL, ktorá beží už šiesty rok. V tejto lige sú zapojené družstvá ZŠ Hažlín, ZŠ Raslavice, ZŠ Kurima, ZŠ Malcov a naša  ZŠ - Vinbarg. V predchádzajúcich ročníkoch tejto ligy sa nám darilo striedavo. Prvý ročník DBL vyhrali dievčatá ZŠ Hažlín, naše dievčatá obsadili 2. miesto. Druhý, tretí a štvrtý aj piaty ročník DBL naše basketbalistky už bez zaváhania vyhrali.

Zároveň súťažíme aj v mestskej basketbalovej žiackej lige - MBŽL dievčat a chlapcov. Dievčatám beží VII. ročník a chlapcom IV. ročník MŽBL. Naše dievčatá aj chlapci zvyčajne túto ligu vyhrávajú.

Čo je naším cieľom v tomto roku?

V tomto roku je našim cieľom vyhrať okresné kolo basketbalu chlapcov i dievčat. Žiaci sa pokúsia uspieť aj v regionálnom kole a samozrejme zvíťaziť :-)) a opäť postúpiť na celoslovenskú basketbalovú súťaž.

Podarilo sa nám... :))

V dňoch 27.5. - 28.5.2009 sa naši chlapci, po vyhratej krajskej súťaži, zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v basketbale žiakov. Účastníci: 1. Gymnázium Košice, 2. ZŠ Levice, 3. ZŠ Považská Bystrica, 4. ZŠ Bratislava,  5. ZŠ Lučenec, 6. ZŠ Martin, 7. ZŠ Sereď, 8. ZŠ Vinbarg Bardejov    Fotogaléria

V dňoch 10.4 - 11.4. 2008 sa uskutočnili 2. školské majstrovstvá SR Nestlé basket cup 2008 v Ružomberku. Naše dievčatá v silnej konkurencii z celého Slovenska obsadili krásne 2. miesto.

 

Domů | O nás... | Galéria športovcov | Kalendár podujatí | O basketbale... | Fotogaléria

Tento server byl naposledy aktualizován dne 07. 02. 2010